the (2) results to the search are => 'expressive':
artist (F) :
Martina Gerber
Gewitterhimmel
ZIP: 10997
phantastic-realism
landscapes
expressive
artist (F) :
Martina Gerber
Berliner Fensterblick
1993
ZIP: 10997
expressionism
abstraction
expressiver
Berliner
expressiver
Berliner
on
Feder
Objektdetail
Befreiung
Radierung,
Goldreserven
Sonnenblumen
Rihanna
Phantasielandschaft
bar
Zelt
Figuraktiv
Lebensader
schön
apokalypse
Intarsien
park
Bestattung
Garten
Tabak-Trafik
Spanische
acrylfarbe
peacemaker
Vergänglichkeit
Holzarbeit
Schlangeenkopf
Callcenter
Metarmorphose
Kern
tanzen
Moses
Seellischer
Josephine
Liebesspiel
Stargate
Musker
pawlik
Venus
Shell
Hans
Duce
abstrakt,akryl
Motorsäge
sonnenschirm
Dustin
Mineral
agro
blue
Wandgemälde
Radpanzer
Kreidezeichnung
Alexandra
beige
Rio-de-Janeiro
Damenschuh
3763-Camila-Garcia-5
ernährung
Farbstiftzeichnung
Tresor
Asiatin
WOLKENKUCKUCKSHEIM
herbstsonne
Eisbären
3761-Camilla-Garcia-
TAFEL
Anmut
freundlich
Löwenzahn
dünen
scharnitz
STAATSTHEATER
Larry
Aurora
Bundestag
Erscheinung
kaktus